O nas

TWORZYMY BUTY OD ’69

Jesteśmy dynamicznie rozwijającą się firmą, produkująca obuwie męskie, damskie i młodzieżowe. Podstawą produkcji naszej firmy jest produkcja obuwia na rynek krajowy i zagraniczny, którego atrybutem jest szeroki asortyment wzorniczy wykonany z najwyższej jakości skór naturalnych.

Produkowane przez naszą firmę obuwie spełnia najwyższe wymagania jakościowe. Podczas prac nad nowymi wzorami, jak i w trakcie samej produkcji zwracamy szczególną uwagę na to, aby produkowane przez nas obuwie było odzwierciedleniem najnowszych trendów w modzie światowej.

Całość naszej produkcji wykonana jest z najlepszych gatunkowo materiałów naturalnych oraz 100% polskiej skóry. Pełną ofertę kolekcji obuwia tworzy szeroka gama modeli w bogatej kolorystyce.

Produkując buty dbamy o każdy szczegół, jakość użytych materiałów, precyzję oraz komfort dla Twoich stóp. Obuwie nasze od lat cieszy się dużą popularnością zarówno przez klientów jak i specjalistów oceniających jakość obuwia czego dowodem są opinie.

PASJA I TRADYCJA

Bazujemy na tradycjach przemysłu obuwniczego i skórzanego oraz wykwalifikowanej kadrze. Specjalizujemy się w produkcji obuwia męskiego, damskiego i młodzieżowego. Sprzedaż obejmuje obuwie całoroczne. letnie i zimowe. Produkujemy je wyłącznie ze skór naturalnych w oparciu o najnowsze technologie z uwzględnieniem światowych tendencji w modzie.

Tradycja zobowiązuje. dlatego posiadamy wiedzę jak zrobić dobre buty wpisujące się w aktualne trendy. Wiemy też. których dostawców wybrać, aby nie zawieść Państwa zaufania. Stawiamy na rozwój i nowoczesność oraz jakość i wygodę. Kierujemy się ideą polskie, dlatego musi być dobre.

Dlatego kładziemy duży nacisk na rozwój i jakości obuwia, aby zapewnić jak najwięcej doskonałych wrażeń naszym użytkownikom bez względu na porę roku, okazje i okoliczności pogody.

Pozdrawiam serdecznie,
Ewa Pleskot
prezes

Zakłady Produkcji Skórzanej „ESCOTT” S.A. w CHEŁMIE

Tradycje przemysłu skórzanego w Chełmie sięgają roku 1969, kiedy to w ówczesnym Ministerstwie Przemysłu Lekkiego zapadła decyzja zatwierdzająca plan budowy fabryki obuwia znanej pod nazwą Chełmskich Zakładów Obuwia. Pełną moc produkcyjną ChZO osiągnęły w lipcu 1974 roku. Od momentu uruchomienia produkcji, aż do chwili likwidacji Zakładów wyprodukowano łącznie ponad 80 mln par obuwia.

Zakłady Produkcji Skórzanej „ESCOTT” S.A. powstały w roku 1995 i bazują na tradycjach przemysłu obuwniczego i skórzanego oraz wykwalifikowanej kadrze byłych Chełmskich Zakładów Obuwia. Firma nasza specjalizuje się w produkcji obuwia męskiego, damskiego i młodzieżowego, a sprzedaż obejmuje obuwie całoroczne, letnie i zimowe, produkowane wyłącznie ze skór naturalnych w oparciu o najnowsze technologie z uwzględnieniem światowych tendencji w modzie. W 1998 r. uruchomiono Zakład nr 2 w Skarżysku Kamiennej specjalizujący się w produkcji obuwia dziecięcego.

Obuwie ze znakiem ESCOTT znane jest w kraju i za granicą dzięki wysokiej jakości produkowanych wyrobów. Buty nasze były eksportowane głównie na rynki wschodnie, tj. do Rosji i krajów byłego WNP, ale także do Niemiec, Czech, na Słowację oraz do Danii, Kanady i Australii.

Możliwość zaoferowania rozwiązań wykorzystujących najnowocześniejsze, innowacyjne technologie, współpraca z licznymi, dobranymi partnerami handlowymi, cenionymi w kraju i za granicą producentami spodów, dodatków i skór, a także własne biuro projektowo-konstrukcyjne oraz kadra wykwalifikowanych pracowników pozwala nam na projektowanie nowych wzorów obuwia według aktualnych wymagań rynku i najnowszych trendów w branży obuwniczej oraz przyczynia się do osiągania sukcesów rynkowych.

Firma nasza jest zdobywcą wielu nagród i wyróżnień na targach branżowych w Polsce, m.in. „Złotego Buta” w kategorii obuwie męskie w I Edycji Targów „Obuwie-Skóra 2000” w Łodzi oraz nagrody „Złota Skóra – Złoty But” w kategorii kreacje w II Edycji tychże targów. Jesteśmy również uczestnikami targów i pokazów branżowych w Poznaniu, Moskwie, Kijowie, Brnie i Dusseldorfie.

W czerwcu 2001r. Zakłady Produkcji Skórzanej „ESCOTT” S.A. zostały jednym z założycieli Akademii Marek, prestiżowego klubu skupiającego liderów polskiej gospodarki, których produkty cieszą się dobrą reputacją i renomą oraz uznawane są za wyroby markowe. Status założyciela Akademii Marek związany był również z uzyskaniem nominacji Ministra Gospodarki i Krajowej Izby Gospodarczej.

ZPS „ESCOTT” S.A. są także aktywnym członkiem w życiu społeczności lokalnej wspierając akcje charytatywne oraz przedsięwzięcia kulturalne i edukacyjne.

57369
ZADOWOLONYCH KLIENTÓW
12
WYGRANYCH NAGRÓD
324869
PRZEPRACOWANYCH GODZIN
748
STWORZONYCH PROJEKTÓW
botki damskie skórzane buty escott
buty półbuty tenisówki escott